Entrants 2017

The list of participants in the 2017 Freedom Leisure British Ultrafest as of 31st March, 2017.

 

Race First Name Surname M/F Club
24 Hours Craig Allen Male Unattached
24 Hours Ann Bath Female 26.2 Road Runners Club
24 Hours Paul Beechey Male Reading Joggers
24 Hours Barney Bristow Male Lancing Eagles RC
24 Hours Sandra Brown Female Surrey Walking Club
24 Hours Richard Brown Male Surrey Walking Club
24 Hours Sue Clements Female Cambridge & Coleridge AC
24 Hours Paul Corderoy Male Gloucester AC
24 Hours Paul Cross Male 100 Marathon Club
24 Hours Matthew Gee Male Unattached
24 Hours David Giles Male Trail Running Association
24 Hours Roz Glover Female Great Western Runners
24 Hours Lorna Gold Female FERC
24 Hours Tobias Hinchcliffe Male Weston A.C.
24 Hours Ricardo Ingles Perez Male Unattached
24 Hours Kate Jayden Female Unattached
24 Hours Andy Jordan Male Harpenden Arrows
24 Hours Leo Lundy Male 100 Marathon Club
24 Hours Adrian MacDermott Male Unattached
24 Hours David Martin Male Unattached
24 Hours Ray McCurdy Male 100 Marathon Club
24 Hours Elaine Oddie Female Road Runners Club
24 Hours Brian Robb Male Bitton Road Runners
24 Hours Kris Ryan Female Crusaders AC
24 Hours Wendy Shaw Female Reading Joggers
24 Hours William Sichel Male Orkney AC
24 Hours Antonio Tallarita Male
24 Hours Paul Taylor-Burr Male Unattached
24 Hours Ian Thomas Male Norfolk Gazelles AC
24 Hours Lotta Thorn Female
24 Hours Georgina Townsend Female 100 Marathon Club
12 Hours Stuart Brewer Male Unattached
12 Hours Vanessa Brewster Female 100 Marathon Club
12 Hours Joyce Crawford Female Eastern Masters A.C.
12 Hours Anders Frank Male Unattached
12 Hours Brigitte Groves Female Arena 80 AC
12 Hours Helen James Female Barrow Runners
12 Hours Colin Jones Male Barking Road Runners
12 Hours Samuel Kilpatrick Male Road Runners Club
12 Hours Dan Lawson Male Unattached
12 Hours Michal Masnik Male Thames Valley Harriers
12 Hours Bertie Matthews Male Road Runners Club
12 Hours Nick Nicholson Male 100 Marathon Club
12 Hours Brenda O’Keefe-Miere Female Dublin Bay Running Club
12 Hours John Petty Male Unattached
12 Hours Geoff Russell Male Road Runners Club
12 Hours Steve Suttle Male Thanet Roadrunners AC
12 Hours Tamas Szikszay Male Unattached
12 Hours Jules Thorn Female Unattached
12 Hours John Turner Male Blackheath & Bromley Harriers A.C.
6 Hours Timothy Boone Male Arunners RC
6 Hours Barrington Bradley Male Road Runners Club
6 Hours Andrew Bullock Male Saints & Sinners Fun Runners
6 Hours Sam Butler Male Unattached
6 Hours Kate Condon Female Unattached
6 Hours Garry Fowle Male Hailsham Harriers
6 Hours Paul Gilbertson Male Unattached
6 Hours Walter Hill Male Crawley AC
6 Hours John Kew Male 100 Marathon Club
6 Hours John Knapp Male Unattached
6 Hours David Parsons Male 100 Marathon Club
6 Hours Chloe Sellwood Female Unattached
6 Hours Simon Shaylor Male Unattached
6 Hours Sean Smith Male Unattached
6 Hours Nuala Smyth Female Arunners RC
6 Hours Ria Trundley Female Collingwood AC
6 Hours Melvin Trundley Male Collingwood AC